Jdi na obsah Jdi na menu
 


Útulek Pardubice

25. 7. 2009
 

Obrazek

 

Podmínky
Při odběru pejska či kočky po Vás útulek bude požadovat předložení občanského průkazu a sdělení Vaší adresy.
Co se bude dít
Každé zvířátko, které u nás našlo dočasné útočiště, velmi dobře známe. Proto při samotném odběru budete pracovníky útulku podrobně seznámeni s povahou zvířátka, jeho specifických prostorových, pečovatelských a dietních potřebách. Obdržíte také zdravotní průkaz zvířátka. Chovatelské potřeby lze zakoupit přímo na místě.

ObrazekCo dělat dál
Každé zvířátko od nás díky pravidlu povinné čtrnáctidenní sledovací karantény odchází v dobrém fyzickém stavu, odčernené a odblešené. Po nějaké době vhodné pro aklimatizaci zvířátka v novém prostředí (obvykle po týdnu u nového majitele) pak doporučujeme provést kompletní přeočkování - nejlépe přímo na Veterinární klinice. Každý nový majitel pejska z útulku s bydlištěm v Pardubicích je na jeden rok osvobozen od poplatků za psa. Útulek má právo v budoucnu zkontrolovat vydané zvířátko u nového majitele. Obrazek
Co dělat v případě problémů
Zvířátka z útulku často potřebují více trpělivosti, aby si zvykla na nové prostředí a nového majitele. Za takovou péči Vám přinesou do Vašeho domova spoustu radosti a vděčnosti. Pokud však majitel i přes svoji snahu zjistí, že zvířátko pro něj není vhodné, může jej kdykoliv vrátit zpět útulku. K takovým událostem však dochází jen velmi výjimečně, asi v 5% případů.

 

ObrazekZvířátko v útulku
Pobyt každého zvířátka v útulku začíná jeho kompletním vyšetřením, umytím, odblešením a odčervením. Zvířátko pak dostane svoje útulkové číslo a jméno, které mu vyberou děti pomáhající útulku. Zvířátko je následně umístěno do čtrnáctidenní karantény, v jejímž průběhu je podrobně sledován jeho zdravotní stav a chování a podáváním kvalitního krmiva se stabilizuje jeho dieta. Již v průběhu karantény je hledán nový majitel, zvířátko však smí opustit útulek až po této čtrnáctidenní lhůtě, což dává útulku i majiteli jistotu o stavu zvířátka.

Obrazek

Provoz útulku
Každodenní život v útulku začíná ranním úklidem, venčením pejsků v areálu Veterinární kliniky a krmením. Odpoledne přicházejí dobrovolní pomocníci útulku, bez kterých by dnes jeho provoz nebyl možný, a probíhá druhé venčení psů a další úklid.

Útulkem za rok projde 690 - 750 zvířátek. Provoz útulku stojí ročně 1,2 milionu Kč. Z toho zhruba 40% hradí Město Pardubice, které přispívá pouze na čtrnáctidenní karanténu. Zbytek hradí Veterinární klinika ze svého rozpočtu.

ObrazekO útulku
Zřizovatelem útulku je Statutární město Pardubice, provozovatelem Veterinární klinika Pardubice MVDr. Vladimíra Tlučhoře, CSc. Po rekonstrukci roce 2003 vyhovovuje útulek standardům Evropské unie.

Každodenní chod útulku
a starostlivou péči o zvířátka zajišťují ochotní pracovníci útulku paní Macelová, paní Toušková a paní Nejezchlebová. Útulek se neobejde ani bez dobrovolných pracovníků, kteří ve svém volném čase chodí útulku pomáhat.

Odkaz:   utulekpardubice.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář